Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
355 postów 3547 komentarzy

.

Iza

Dlaczego Amber Gold wyśliznął się z kocyka?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak czy owak rozdmuchiwanie tej afery ma na pewno zupełnie inne przyczyny niż nagła troska władz i mediów o obywatela i jego oszczędności.

 

Spędziłam jakiś czas na łódce na Jezioraku bez kontaktu ze światem i z wszelkimi informacjami. Powrót do Warszawy oznacza koniec tej mojej splendid isolation.

W pociągu mimo woli wysłuchałam dyskusji na temat Amber Gold.

Nie wydawała mi się szczególnie odkrywcza.

Jeżeli nikomu nie przeszkadzała dotąd kryminalna przeszłość właściciela banku, to widać istnieją  obecnie  specjalne powody do szerokiej akcji medialnej i tak gwałtownie podsycanej paniki. Widzę następujące  możliwości.

 

1)     PO uprzedza frontalny atak na SKOK atakiem na tak zwane parabanki, które funkcjonowały sobie dotąd spokojnie, za cichym przyzwoleniem władz pomimo uprawianej lichwy, kryminalnych metod windykacji i kryminalnej przeszłości ich właścicieli.

2)     Afera Amber Gold ma odwrócić uwagę od innych, groźnych dla nas posunięć PO podobnie jak co chwilę odgrzewana historia Madzi, która rzekomo wyśliznęła się z kocyka, odwracała uwagę od reformy emerytalnej czy ataku na ogródki działkowe.

3)     Koncepcja zupełnie wariacka, ale nie wiem czy czasem nie słuszna. Gdybym konstruowała piramidę finansową oferując ludziom nierealne oprocentowanie i spłacając (dla jej rozkręcenia) pierwszych klientów z pieniędzy wpłaconych przez następnych, poszukiwałabym jakiegoś legalnego sposobu przerwania tego łańcuszka. Najkorzystniejsze dla firmy byłoby nakłonienie ludzi do dobrowolnego zerwania umowy przed terminem.  W ten sposób firma nie tylko nie musiałaby wypłacić klientom obiecanych odsetek, lecz mogłaby ich dodatkowo obciążyć umowną karą. Podobno klienci, którzy zerwali umowę są w stanie wycofać tylko 60% włożonej gotówki. Zatem 40% pozostawałoby dla firmy. To zupełnie przyzwoity wynik finansowy. Najprostszym sposobem nakłonienia klientów do zerwania lokaty jest wywołanie paniki. I to właśnie się dzieje.

 

Tak czy owak rozdmuchiwanie akurat tej afery ma na pewno zupełnie inne przyczyny niż nagła troska władz i mediów o obywatela i jego oszczędności.

 

Jakiś czas temu  zapytałam pewnego młodego człowieka o przyczyny nagłej śmierci jednego z ekspertów lotniczych. „Wyśliznął się z kocyka”- oparł ponuro indagowany. Okazało się, że w jego środowisku takim terminem młodzi ludzie określają niejasne zgony i wszelkie tajemnicze afery. Bardzo mi się to spodobało, choć brzmi dość cynicznie.

KOMENTARZE

 • A czy nie dziwi Pani udział,negatywny zresztą,
  młodego Tuska w tej całej sprawie?Wygląda to na strzał we własną stopę lub powolne dobijanie wiernego towarzysza Donalda T.przez "starszych i mądrzejszych,być może jest już zużyty.
 • @Nathanel
  Bardzo mi miło, że nie zapomnieliście o mnie. Pozdrawiam Cię serdecznie.
 • @Bibrus
  Młody Tusk ma i będzie miał wiele podobnych zleceń. Wobec innych afer są to sumy groszowe. W środowisku aferałów kontakt z aferzystą chyba nie plami. Wszak pierwszy milion i tak trzeba ukraść.
 • Tak się zastanawiam...
  ...czy przypadkiem sponsorami medialnego show nie są banki tracące coraz więcej depozytów na rzecz parabanków do spółki z POmrocznymi, dla których każde odwrócenie uwagi od ich "rządu" ma szanse przedłożyć żałosne wyczyny tej szajki. Ale mogę się mylić.

  pozdrawiam
 • @Iza
  Witaj Żeglarzu. Wiatry były dobre?

  Mijam właśnie Islandię, w drodze na Grenlandię.
  Więc śledzę wydarzenia z daleka. Ten najbardziej przewrotny 3 punkt jest tak swojski, tak w klimacie ferajny, że niewątpliwie on był w scenariuszu całego przedsięwzięcia.
  Nie zdziwiłbym się, gdyby to był pomysł Mistrza Rostowskiego.

  Uściski
 • Iza
  Jak dobrze, że się znalazłaś, bośmy się już wszyscy na jajach be niepokoili. A z tym celowym wywołaniem paniki i skokiem na SKOKI możesz mieć rację.
  Pozdrawiam serdecznie:)
 • @jazgdyni
  Mieliśmy tak zwaną piękną pogodę czyli upał i flautę. Może to i dobrze, bo na pokładzie była dwójka niepływających dzieciaków z ich niepływającą matką. Na Jezioraku można biwakować na wyspach, więc korzystaliśmy z tego obficie. Dzieci nauczyły się trochę pływać i żeglować. Ściskam.
 • @sigma
  Ja też pozdrawiam. Widziałam się z Lulą czyli ogoniastą ze zdjęć. Wyrosła na światową damę. Wracała właśnie ze swym panem z pracy na wiatraku w Austrii. Spotkaliśmy się w zatoczce i biwakowaliśmy razem kilka dni. Ściskam.
 • @Madara
  Wszystko jest możliwe z wyjątkiem troski o interes obywateli. Pozdrawiam serdecznie.
 • @Iza 22:01:53
  Cześć! Dobrze, że jesteś :)))

  Dla mnie bardziej Petelicki wyśliznął się z kocyka, niż Amber Gold. Jakoś tak... Pewnie upraszczam.
 • Punkt 3 jest, przykro to mówić całkowicie bez sensu. Ani nie ma
  dowodów, że operacje finansowe były piramidą, ani zaproponowane oprocentowanie nie było nierealne. Mówiac wprost było całkiem normalne, jeśli nie niskie.
  Punkt 1 i2 też są watpliwe logicznie. Są łatwiejsze i tańsze sposoby odwrócenia uwagi.


  Pozdrawiam
 • @KOSSOBOR
  Petelicki na pewno. A Amber- zobaczymy? Ściskam.
 • @Iza
  Chyba po troszku wszystkie trzy punkty.
  Było od dawna wiadomo w wiadomych kręgach, że projekt AmberGold jest szemrany, więc wybuch bomby można było zaplanować i ustalić, "jakie kurczaczki przy okazji upiec".
  Ciekawa jestem tylko, czy termin wybuchu bomby był uzgodniony z panem Plichtą, czy nie. Sądząc po tym, że szanowna Pani Plichta zdążyła zarejestrować nową firmę w stosownym czasie,uważam, że tak.
 • @luiza
  Co ma sens a co nie ma sensu to się z czasem okaże. Gdy wprowadzano II filar emerytalny ( OFE) powiedziałam w RM, że fundusze są przegrzane i że pierwsza emerytura będzie rzędu 30 złotych. Wiele osób bardzo się oburzało, że ośmielam się mieć własne zdanie, niezgodne z optymistycznymi prognozami specjalistów. Niedawno dostałam płytkę z nagraniem tej audycji i komentarzem: "prorok jakiś- ki diabeł". Rzeczywiście emerytura wyniosła (jeżeli dobrze pamiętam) 27 złotych.
 • @grazss
  Właśnie to sugeruję. Może się okazać, że wszystko zostało wyreżyserowane. Pozdrawiam.
 • @Iza 23:37:55
  Tak trochę jakby się pomieszały scenariusze i już nakręcone materiały dwu
  filmów. Aktorzy sa pewni że grają postacie pozytywne, grają zgodnie ze
  schematem, udzielają dumnych wywiadów.
  Zwykle po powrocie z rejsu gazety czytałem niechronologicznie, by nie dać się prowadzić za rączkę. Często wtedy widać fastrygi, antycypowanie
  mało prawdopodobnych przypadków.
 • @Iza 23:35:09
  napisała:
  "Co ma sens a co nie ma sensu to się z czasem okaże.

  Niejaka @luiza zajmuje się tutaj zawodowo — obroną wielokrotnie skazanego za oszustwa przestępcy z Amber Gold...

  Z wręcz żałosną wściekłością i pasją atakuje ona dziennikarzy Pietkunów oraz innych blogerów piszących o przekrętch w złocie dla przestępców...

  Więc, nie przejmowałbym się za bardzo tym nickiem...
  :-)
 • @Iza 23:35:09
  Nie za bardzo rozumiem, co się ma okazać?. Gbybym ja publicznie powiedziła, że mnie Pani okradła, to Pani by poprosiła o okazanie dowodów. A bez dowodów całkowicie słusznie mogłaby Pani uznać to za pomówienie. Piramida finansowa jest w Polsce karalna, czyli Pani inputuje publicznie działalność niezgodną z prawem. Zupełnie nie rozumiem takich osób, jak Pani, które czują potrzebę zabrania głosu publicznie na temat, o którym nie mają praktycznie żadnego pojęcia. Chyba tylko po to, zeby zabrać się do głównego nurtu i przypomniec o swoim istnieniu. Ale zbyt poważne to nie jest. Pachnie Monty Pythonem i "kamieniowankiem".
  Równiez nieco nie rozumiem Pani samopochwały w kwestii OFE.
  Zasady były znane i wyliczenie świadczenia przy danych założeniach zajmuje naprawdę niewiele czasu. Widać osoby, które sie oburzyły i ta, która Panią uznała za proroka znajduje się w tych 90 i kilku procentach, ktore miały w szkole problem z matematyką.

  Pozdrawiam
  Pozdrawiam
 • @luiza
  Imputuje nie inputuje. Z łaciny- imputare. To na marginesie- jeżeli zajmujemy się wiedzą na poziomie szkoły podstawowej.Nie chce mi się sięgać do wycinków, ale łatwo sprawdzić jakie nazwiska choćby profesorowie SGH prognozowały te emerytury na zupełnie innym poziomie. 10 lat po fakcie mądrzy są wszyscy.
  W sprawie rzetelności właściciela Amber Gold wypowiedziały się już wielokrotnie sądy. Nie ma po co tak bronić dawno straconej cnoty.
 • @luiza 07:25:31
  Bycie internetowy @luiza, masz problemy emocjonalne, odciąga Cię to
  od istoty blogowania, czyli wymiany. Ty masz postawę wybitnie roszczeniową i głębokie przekonanie o prawie do oceniania innych.
  Irytujące żądania natychmiastowego wykonywania Twoich poleceń,
  uznania za nieomylnego eksperta, dają asumpt do diagnozy. Bolesnej.
 • @cyborg59
  Witaj, dzięki za wsparcie. Jakoś luiza nie podniosła dość oczywistego aspektu tej sprawy- żaden bank czy parabank nie wytrzymałby takiego ataku medialnego i paniki. Ponieważ wszelkie ataki są u nas sterowane lub indukowane ( pedofile, dopalacze) warto zastanowić się qui prodest. Kto straci wiadomo- Ty, ja, nasi znajomi i rodziny. Pozdrawiam.
 • @cyborg59
  Nie wypowiedziałam się jasno. Stracimy na dopalaczach bo podatnik zapłaci odszkodowania za sklepy zamknięte z naruszeniem prawnych procedur ( przecież nie autor nagonki). Stracimy na pedofilach bo zostali objęci niewykonalnymi planami wychodzenia ze swego nałogu.
 • @luiza 07:25:31
  Nie pisze się "inputuje" lecz "imputuje". To słowo jest sprzed ery komputerowej i zapewne się Pani zasugerowała słowem "input" znanym z informatyki.
  :)
 • @Iza 08:31:06
  Bardzo dziękuję za korektę. Nieśmiało chciałabym zwrócić uwagę, że "m" na klawiaturze jest tuż obok "n". To na marginesie -jeśli lubimy się popisywać wiedzą i poprawiać, gdyż można by przyjąć domyślnie inne wytłumaczenie i popisu uniknąć.

  W kwestii meritum - gdybym publicznie zaczęła np. głosić, że Pani Brodacka Faltzmann lubi zabawiać się z nieletnimi chłopcami, a Pani oczywiste oburzenie i obiekcje skwitowałabym, że nie ma co "bronić dawno straconej cnoty", to zadowolona by Pani raczej nie była merytorką uzasadnienia i pewnie by mi Pani założyła sprawe do sądu o pomówienie. Więc dlaczego stosuje Pani różne standardy i prawo Kalego?.
  Jesli Pani nie rozumie, o co chodzi, to niestety straciłam czas.
  A Pani argumentacja odnośnie profesorów jest niepoważna i niemerytoryczna. Jak na razie, to profesorowie SGH nie ustalają zasad matematycznych. Wiec jeśli Pani nie zrozumiała, to powtarzam - zasady wyliczenia emerytury były znane od początku, również 10 lat temu i kto chciał i potrafił, to mógł sobie to policzyć. A kto nie chciał, lub nie potrafił, to oglądał reklamy ze szczęśliwymi emerytami pod palmami i wolał "wierzyć" profesorom z SGH.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Iza 09:10:15
  Myślę że w scenariuszu przewidziane jest "wejście Boskieg Cezara",
  rozsądzającego w wolnej chwili spór pastuszków z wójtem. Tymczasem
  jak zwykle wyjdzie "wejście smoka", czyli totalna rozpierducha. Płatna
  z niewielkim odroczeniem byśmy zapomnieli kto demolował.
  Jeszcze nie wiem które Twoje słowo potrąciło harfę eolską, ale czeka Cie
  los Pietkunów, ściganych personalnie za nielegalne pisanie na zakazany temat.
 • @luiza
  Profesorowie SGH wprowadzali OFE. To jeszcze gorzej. Ja im nie wierzyłam- wierzyli (lub udawali) rządzący. Nie podałabym Pani ( Pana) do sądu, bo nie każdy ma zdolność pojedynkową. W szczególności nie mają jej osoby anonimowe. Tak, że może Pani sobie pisać co chce- nie ma to żadnego znaczenia. A w sprawie AG poczekajmy. Nie ma co się tak unosić. Chyba, że jest Pani jakoś tam z nimi związana. Wtedy lepiej byłoby objaśnić nam maluczkim, o co w tym chodzi.
 • @luiza 07:25:31
  pani luizo, zgadzam się z tym że AmberGold nie jest piramida finansową,
  jeśli ktoś tak uważa to musi powiedzieć że SKOK'i to tez piramida finansowa
  ponieważ dają większy % niż banki.

  Ja "rozumie" samo pochwałę Izy z tego że dobrze oceniła OFE,
  Pachnie Monty Pythonem to pisanie o problemach z matematyką.
  Tu matematyka nie ma nic do rzeczy ale sam przymus bycia w OFE
  [wyjątek stanowią ciemni chłopi i "oświeceni ?" prawnicy]
 • @luiza 22:32:55
  Provoc - wszędzie cię pełno. Znowu w pracy jesteś/cie?
 • @Iza 10:22:03
  Pani Izo,
  luiza jest w pracy. Wszystko co pisze, pisze na zlecenie i za wynagrodzeniem.
  Inaczej mówiąc luiza to zawodowy troll.

  A Amber Gold to starannie zaplanowane przedsięwzięcie o charakterystycznych dla oszustwa finansowego cechach.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Bendix 10:36:14
  Ciebie, Łazarz też.
 • @Ciemny Lud 10:37:04
  Ta niby luiza i provoc to to samo wcielenie. Wystarczy poczytać teksty jego i niby jej. Ten sam język. Nawet się nie wysila albo nie potrafi. Opisy blogów też polecam przeczytać więc nie ma co do niego pisac per Pani bo to zwykly klon trolla jest.
 • @luiza 10:40:52
  ziew... Biedny Łazarz się uśmiał zapewne ;-)
 • @Bendix 10:45:50
  czyli Gruppenführer l.u.i.z.a. :D
 • @luiza 10:54:59
  Tak, tak. Dobrze się stało, że się obraziłeś l.u.i.z.a.
  Powinieneś ukarać wszystkich i przestać się odzywać!
 • @Iza 10:22:03
  Z tutejszym mistrzem, Panem Łazarzem w infantylnych sugestiach i prymitywnych "przysrywankach" i tak Pani nie wygra, choć sie Pani usilnie stara.
  Sądziłam, że Pani jest jednak inna i że jest Pani otwarta na przyjęcie zdrowo rozsądkowej i merytorycznej argumentacji. I że sama Pani potrafi argumentować i bronić swoich racji nie w tak niepowazny sposób, ala Pan Łazarz czy Pietkun. Niestety, to co Pani zaprezentowała w ostatnim wpisie dyskwalifikuje Panią, jako poważnego interlokutora.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @@@
  Wracając do meritum : czy informacja na pasku zmienia coś w naszej ocenie ? Czy dalej jest to kontrolowane straszenie, mające na celu
  wymuszenie zrywania umów przez klientów ?
 • @cyborg59 11:18:06
  Nie wtrącając sie w sposób prowadzenia bloga ; JA zaprzestaję komentowania erystycznych, niemerytorycznych odzywek @luiza.
  Nie karmiony troll od własnej zlości potrafi się rozpuknąć !!
 • @cyborg59 11:22:08
  Trzeba tylko przy okazji informować nieświadome ofiary żeby się nie dały nabrać a jego/ich zagłodzić na śmierć. Właśnie byłem pod placówka NiemaGold i wisi karteczka że nieczynne z powodów technicznych. Oczywiście pełno WSI24 z kamerkami :P
 • Szanowna Autorko.
  Zapadła decyzja o likwidacji spółki Amber Gold!!!! Dziś zapadła decyzja o likwidacji spółki pod firmą Amber Gold Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku - poinformowała spółka na swojej stronie internetowej. W dniu rozpoczęcia likwidacji zgodnie z Regulaminem depozytów towarowych Amber Gold Sp. z o.o. wypowie wszystkim Klientom obowiązujące umowy depozytów towarowych. W związku z zerwaniem lokat przez Amber Gold wszystkim Klientom należy się zwrot pełnej kwoty kapitału wraz z odsetkami naliczonymi do dnia wypowiedzenia umowy. O wypłacie środków będziemy informować listownie - dodaje spółka Amber Gold w komunikacie. Od dnia dzisiejszego zamknięte zostają także wszystkie oddziały Amber Gold.["Gazeta Wyborcza" napisała, że w marcu szefowie Amber Gold - Katarzyna i Marcin Plichtowie wydali 50 milionów złotych z Amber Gold sp. z o.o. na założenie nowej spółki - Amber Gold SA. Według GW, klienci "złotych lokat" nie będą mogli w związku z tym sięgnąć po swoje pieniądze. Dziennik dotarł do potwierdzeń przelewów gotówki, które w marcu tego roku Katarzyna i Marcin Plichtowie wysłali ze swoich kont w Alior Banku. Nazwali ją Amber Gold SA.] No i po ptakach, pieniędzy już ludzie nie zobaczą...kasa została wyprowadzona legalnie do innej spółki i tam żaden komornik jej nie ruszy, po raz kolejny Stefańskiemu się udało. A PO ma problem, jak nic nie zrobią to pewne będzie że wybory przegrają bo inne partie sprawę AG wykorzystają, Tusk jeśli ma honor i jaja to z AG powinien zrobić porządek i Stefańskiego powinien zniszczyć. Cóż, nie bez powodu ponad rok temu sejm usunął z kodeksu spółek handlowych zapis o odpowiedzialności karnej za działanie na szkodę spółki. Podobnie zresztą jest w wypadku spółdzielni - niedługo pewnie też zaczną wypływać "sensacje" o zaradnych prezesach i dyrektorach. Najwyraźniej za to właśnie POlacy kochają aktualnie "rzundzacych". Teraz młody Tusk i Plichta będą musieli się ukryć gdzieś w górach, i będą to na pewno góry Golan. Nikt nie odważy się aby ich tam szukać, jako, że może być automatycznie oskarżony o antysemityzm - a to jest gorsze niż oskarżenie o gwałt na nieletniej. Wiec jaki goj odważy się ich tam szukać? Ciekawe co z umieszczeniem w filmie o TW Bolku informacji o tym iż głównym sponsorem tego filmu jest Amber Gold :)
 • @Iza 23:35:09
  Ja to samo mówiłem wszystkim dokoła, uważano mnie za oszołoma, gdy przepowiadałem im emerytury w kwocie 30 zł i wczasy pod tapetą w mieszkaniu, o ile będą mieli te mieszkanie jeszcze i stać ich będzie na fototapetę z plaża i palmami. Także gdy w 1981 roku mówiłem o rychłym upadku NRD, i połączeniu Niemiec za marki na otarcie łez sowietom, to mnie wyśmiewano no i przyszedł rok 1989 i bum, sowieci oddali NRD bez wystrzału lecz za ponad 500 mln marek na początek, Niemcy do dziś im płacą za to "zjednoczenie". Pzdr.
 • @Bendix 11:24:44
  Chodzi o to, że od dziś AG nie ma już oficjalnie, bo faktycznie nie było jej (Spółki z o.o.) nigdy - ani złota, ani nawet żadnych sprawozdań z działalności, nic. Były zarejestrowane tylko punkty do przyjmowania kasy, za wydrukowane "certyfikaty". Jak z tego widać poziom edukacji ekonomicznej polskiego społeczeństwa jest żenująco i przerażająco niski. Takich spółek jak Amber Gold są na rynku dziesiątki i nie minie chwila jak ci wszyscy "oszukani" ludzie włożą swoje nowe pieniądze w jakiś nowy super produkt. Nie da się ukryć, że cały koncept Amber Gold został zrobiony profesjonalnie, z dużym rozmachem i z wiedzą o manipulowaniu ludźmi. Co nie zmienia faktu, że od początku to była lipa i każdy kto rozumie w minimalny sposób finanse wie, że nie istnieją gwarantowane i bezpieczne produkty inwestycyjne oferujące 20% zysku w rok. I tyle. Ale ludzie w Polsce wolą czytać o Madzi czy Smoleńsku zamiast poczytać skąd i dlaczego biorą się ich pieniądze. I tak naprawdę to nie Amber Gold jest największym wałem ale polscy politycy, którzy przed każdymi wyborami rozdają wszystkim obietnice warte miliardy złotych, które nigdy się nie spełnią bo nie będzie za co.
 • @cyborg59 11:18:06
  Państwo Plichtowie są jak obecnie widać gorliwymi katolikami. Co niedzielę uczestniczą we mszy świętej. Na kościół do którego chodzą dali 100 tys zł, w podziękowaniu Bogu za świetnie przeprowadzony interes Amber Gold, następnie wsparli jeszcze ponad 1 mln zł. Nawet w logo firmy umieścili znak krzyża, aby klienci nie mieli wątpliwości co do uczciwości firmy i jej właścicieli(coś podobnie jak faryzeusz i kapuś Bolek Matkę Boską w klapie marynarki w tym samym celu uwiarygodnienia się). Teraz co niedziela chodzą do kościoła i modlą się o i za zdrowie psychiczne swoich klientów. Bardzo im współczują...że dali im się nabrać... Najbardziej / bardziej niż kabaret / rozśmieszyło mnie pokazanie w TV jakiegoś mnicha z klasztoru co to się wypowiadał o wspaniałych charakterach małżeństwa Plichtów. To było tak grubymi nićmi szyte, że tylko do nieprzełknięcia przez idiotów co to myśleli, że 18 % odsetki to jest norma w polskim banku. kler za pieniądze zrobi wszystko, zeszmaci się na całego bo przecież te drobne 100 tys., żł co dostał to procenciki od 80 mil zł. co sprzeniewierzyli. Ale mam dla ich aktorstwa uznanie. Po 7 wyrokach sądowych ten przekręt był najmocniejszy. Teraz sprzedadzą domeczek za 10 baniek lub komuś /znajomemu na licytacji/ za 5 baniek a resztę maja za granicą.
 • Też myślałem o
  punkcie 3
 • @Bendix 11:24:44
  Dlaczego człowiek skazany za przestępstwa gospodarcze może nadal zakładać firmy w branży finansowej? Dlaczego wiele razy się przyznawał, dostawał wyrok, a potem pozwalano mu zaczynać proceder od nowa? Otóż jest to działanie celowe! On ma podważyć wiarygodność instytucji np. SKOKu, która za granicą wszędzie swobodnie funkcjonuje i się sprawdza. A u nas żydki z banków sobie po prostu za wiele pozwalają, chcą w ten sposób zmusić ludzi, żeby przynieśli im wszystkie swoje pieniądze! Już oni będą dobrze wiedzieli, jak w majestacie prawa Was okraść!!!
 • @cyborg59 11:22:08
  Łańcuszkowa i piramidalna rynkowa inicjatywność. „Mądrość” - cwaniactwo piramid dystrybucyjnych i tym podobnych firm, (nie działających w oparciu o rzetelne analizy strat i zysków) polega na tym, że ich założycielom przybywa kasy dopóty, dopóki przybywa nowych klientów. Przychody uzyskiwane od nowych klientów finansują obsługę klientów złapanych w „firmową” siatkę wcześniej. Ponieważ oferowane warunki pomnażania dochodów są niezwykle korzystne, nowych klientów dających się złapać na haczyki obiecywanych, bajkowych zysków przybywa w szybkim tempie, niekiedy prawie geometrycznym. Gdy pola działania firm obsiane ludzką naiwnością i chęcią szybkich zarobków wypełnią się i przestanie przybywać naiwnych klientów strumienie pieniędzy przestają dopływać (rozrastać się) do „firm”. Jest to moment, gdy właściciele-cwaniacy razem z „firmą” znikają z wielką kasą z rynku i „zapadają się pod ziemię”. Jednak, niektórzy z „przedsiębiorców”, którzy są tak samo naiwni jak ich klienci (choć uważają się zwykle za ponadprzeciętnie mądrych) i wierzą w piramidowe: dystrybucje i finanse nie znikają. Sami są zaskoczeni szybką zmianą dochodowej sytuacji, tym, że ich wymyślne, bajkowe źródła dochodów zaczynają w szybkim tempie przynosić straty.
 • @Kula Lis 62 15:01:33
  Bioferm miał jeszcze jeden atut, a mianowicie między aktualnych członków rozlosowywano poloneza atut (mógł być to podstawiony człowiek). Żeby lepiej zdrenować rynek naiwnych otworzono wiele punktów kontaktowych.
  Ryzyko Biofermu było wyższe, bo po wykupienie aktywatora kosztowało mniej niż zapłata za pierwszą dostawę, ale ludziska po tak atrakcyjnym początku nie zadowalali się jedną porcją aktywatora, ale wykupywali kilka, wciągali w to rodzinę i pociotków oraz znajomych. Można by napisać kilka ciekawych prac z dziedziny socjologii.
 • @tadman 17:17:35
  Wejdźcie na stronę KRS i zobaczycie firmę AMBER GOLD. Oto jest tak: 1. Nr KRS 0000415403 AMBER GOLD S.A. w Gdańsku, ul. Długie Ogrody, prezes Plichta Marcin, członek zarządu Plichta Katarzyna. 2. Nr KRS 0000310211 AMBER GOLD INVEST Sp. z o.o. w Gdańsku, ul. Spichrzowa, prezes Plichta Katarzyna. 3. Nr KRS 0000322228 AMBER GOLD Sp. z o.o. w Gdańsku, ul. Długie Ogrody, prezes Plichta Marcin, członek zarządu Plichta Katarzyna. 4. Nr KRS 0000409393 AMBER GOLD Obsługa Sp. z o.o. w Gdańsku, ul. Długie Ogrody, prezes Plichta Marcin. 5. Nr KRS 0000415860 AMBER GOLD Usługi Sp. z o.o. w Gdańsku, ul. Długie Ogrody, prezes Plichta Katarzyna. Wszystkie spółki (5 spółek) istnieją i mają aktualne wpisy sądowe. Która to spółka jest likwidowana? Ta AMBER GOLG Sp. z o.o.? A pozostałe cztery spółki pozostają? Już z takiego samego zestawienia 5 spółek można domyślić się że to wielki przekręt. Tego nikt nie zauważył? Wszystko jest zgodne z prawem, prawda? Kto jeszcze za tym się kryje? Normalnie scyzoryk w kieszeni się otwiera. Jest jeszcze szósta firma AMBER GOLD Sp. z o.o. Nr KRS 0000174572, tylko że w Koszalinie i tam nazwisko Plichta nie występuje - prawdopodobnie nie związana z Gdańskiem.
 • @tadman 17:17:35
  20 lat temu był już przerabiany podobny numer z Lechem Grobelnym - to była Bezpieczna Kasa Oszczędności. Wycyckał wielu Polaków. Grobelny zwiał do Niemiec. Syndyk z tej kasy wypłacił poszkodowanym lokatorom 7 mld zł (przed denominacją), to jest 1/4, na 3/4 zabrakło majątku. Grobelnego złapali, zapuszkowali na 12 lat, a w 2007 r. znaleziono go martwego w Warszawie. Teraz po 20 latach odgrzewają się kotlety, z tym że w wydaniu Plichty pod nazwą AMBER GOLD. Co pewien czas będą takie odgrzewane kotlety. Dobrego samopoczucia.
 • @tadman 17:17:35
  Nie zdziwię się jeżeli na szczycie tego przekrętu stoi ktoś wyżej (służby???) Wcześniej były afery prywatyzacyjne, afera FOZZ, proCivili itp. Ale od tego czasu już nie bardzo jest co kraść państwowego. Wobec tego zabrali się za kasę średniaków i drobnych ciułaczy. Bo niby czemu akurat drobny cwaniaczek 6-krotnie karany mógł zostać prezesem instytucji finansowej? Czy za bezkarność i przebywanie na wolności nie otrzymał propozycji zrobienia megaprzekrętu? Za wystartowanie w głupim przetargu na 1000zł trzeba pokazać szereg zaświadczeń: o niekaralności, o niezaleganiu dla ZUS itp itp. A tutaj proszę bardzo przy takiej działalności powinien KRS składać coroczne sprawozdanie finansowe. Ale dla KRS nie było konieczne. Czy przypadkowo, czy to tylko urzędnicze przeoczenie? Czy zakrojone na szeroką skalę reklamy w niemal wszystkich mediach to dzieło przypadku? Niestety wracają wczesne lata 90te. Jeżeli ktoś myśli, że po tym jak 100 najlepszych ludzi zapakowano do metalowej rury nafaszerowanej materiałem wybuchowym i podpalono ląd można oczekiwać uczciwych interesów w tym kraju? Po tym zdarzeniu każdy powinien sobie odpowiedzieć na pytanie. Częściowo na nasze wątpliwości odpowie długość życia plichty... Oczywiście rząd i władza i instytucje państwowe nie poczuwają się do odpowiedzialności ani wyborcy PO...
 • @tadman 17:17:35
  PLICHTA - syn zawodowego żołnierza, rocznik 1984 - czy trzeba więcej informacji o tym jakie koszule prała jego pralnia AMBER GOLD?
 • @@@
  Na początku transformacji w branży " śmieciowej" działał Longin Frankowski. Pożyczał od ludzi pieniądze obiecując im bodajże 15% w stosunku miesięcznym. Ktoś namawiał mnie żeby niewielką posiadaną przeze mnie sumę w ten cudowny sposób pomnożyć. Odpowiedziałam, że nie ma możliwości z legalnej działalności dawać udziałowcom 15% miesięcznie, więc w to nie wchodzę. Do Longina ludzie ustawiali się w kolejce. Byli wśród nich ludzie wykształceni- lekarze, naukowcy. Oczywiście stracili pieniądze. Najbardziej nie podobało mi się, że w jego biurze wisiała spora Matka Boska. Uczciwy przedsiębiorca nie ma potrzeby chowania się za obraz. O L F pisałam w jakimś piśmie jeszcze II obiegu. Po latach zadzwoniła do mnie jakaś pani z Niemiec, gdzie L F zwiał z kasą. Powiedziała, że jej męża, bogatego przedsiębiorcę zupełnie omotał. Radziłam jej natychmiast iść na policję. Nie wiem jak to się skończyło.
 • Aaaa tam "cynicznie";)
  Prawdę o otaczającym świecie wyrzekł po prostu...:(
  Miło powitać po wakacjach. Zaraz polecę poczytać resztę.
 • @Kula Lis 62 12:07:25
  Bingo zwł. co do stwierdzenia "poziom edukacji ekonomicznej polskiego społeczeństwa jest żenująco i przerażająco niski". No, ale szkoła mojego młodego wolała postawić na origami, zamiast pozwolić dzieciom iść na wycieczkę do najbliższego oddziału NBP... Ostatecznie wycieczka "załatwiła się sama", dziwnym zbiegiem okoliczności. Próba dźwignięcia sztaby złota była dla smarkaczy o wiele bardziej fascynująca od "ożygami":). A przy okazji w ucho wpadały podstawy podstaw (już choćby nazewnictwo albo inszy Grabski) z zakresu obrotu pieniądzem... (Tu podziękowania dla tych z NBP, którym wciąż się chce mimo wszystko.)
  Sorry, to duży temat, budzący duże emocje a także mający dalekosiężne duże skutki:(.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej